Narciarstwo Narty z dziećmi

Narty z dziećmi

Wiele osób kocha sporty zimowe i z niecierpliwością śledzi prognozy pogody, czekając na informacje o śniegu. Bardzo często też zarażają swoją pasją bliskich, szczególnie dzieci. Gdy pociechy podrosną na tyle, że pewnie utrzymują się na nogach, rodzice zabierają je na stok i zakładają narty.

PIERWSZE KROKI
Naukę jazdy na nartach można rozpocząć już z dziećmi kilkuletnimi.
Nawet, gdy dorośli świetnie radzą sobie na deskach, dobrze jest, żeby naukę dzieci powierzyli wykwalifikowanym instruktorom. Łatwiej jest bowiem uczyć kogoś od podstaw niż późnej korygować błędy i eliminować złe nawyki. Poza tym wykwalifikowana kadra instruktorska dobrze wie, jak zachęcić dzieci do nauki, przełamać lęk i sprawić, że lekcja jest świetną zabawą.

GDZIE NA NARTY Z DZIEĆMI?

W Polsce jest wiele ciekawych miejscowości, do których można wybrać się zimą z dziećmi. Jeżeli dzieci dopiero się uczą, należy znaleźć takie miejsca, gdzie jest ” ośla łączka” i bezpieczne wyciągi. Dla początkujących maluchów najlepsze są tzw. dywanikowe, na których bardzo łatwo się utrzymać.
Warto także zorientować się, jakie atrakcje, oprócz wyciągów, są w pobliżu, ponieważ dzieciaki szybko się nudzą i trzeba im urozmaicać czas.
Godne polecenia jest Rytro w Beskidzie Sądeckim. Działa tu ośrodek Ryterski Raj, położony w pobliżu łagodnego zbocza Jastrzębskiej Góry, trzy łatwe trasy niebieskie i trasa treningowa – Rogasiowa Łączka.
Doskonałą, wspólna zabawę z dziećmi zapewnia Rogasiowe Przedszkole, które proponuje szkolenia rodzinne.
Godny polecenia jest też ośrodek narciarski Zagroń Istebna niedaleko Wisły. Oprócz jazdy na nartach, atrakcją jest Park Zimowy, gdzie dorośli mogą zostawić dzieci pod opieką animatorów i spokojnie poszusować na stoku.
Wiadomo, że dzieciaki uwielbiają wodę, więc świetnym pomysłem jest pobyt w Białce Tatrzańskiej. Po dniu spędzonym na stoku cała rodzina może się zrelaksować w aquaparku Terma Bania.
Świetnym pomysłem jest także połączenie zimowego szaleństwa z wizytą u dinozaurów i u świętego Mikołaja, którego wioskę można zwiedzać w Bałtowie w Górach Świętokrzyskich.
W Polsce jest zatem wiele miejsc, w których można zima wspaniale spędzić czas i zapewnić wiele atrakcji dzieciom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *