Narty w Polsce

Gdzie na narty w Polsce?

NARTY W POLSCE CZY ZA GRANICĄ?
Wiele osób uwielbia białe szaleństwo i rezygnuje nawet z urlopu latem, żeby móc wyjechać na narty. Niektórzy miłośnicy sportów zimowych uważają, że w Polsce nie ma odpowiednich warunków, dlatego wybierają zagraniczne kurorty. Szczególnym powodzeniem cieszą się Włochy, Szwajcaria i Austria, ponieważ stosunkowo łatwo można tam dojechać, a szusowanie w Alpach jest dla wielu narciarzy marzeniem. Jednak są też tacy, którzy uważają, że Polska jest doskonałym miejscem na zimowe szaleństwo. Rzeczywiście w Polsce znaleźć można bardzo dużo miejsc, w których są doskonale przygotowane trasy narciarskie z bogatą infrastrukturą spełniającą potrzeby najbardziej wymagających klientów.

POLSKIE PROPOZYCJE.

Wybór miejsca na zimowy wyjazd na narty zależy od wielu czynników. Jeśli ktoś uwielbia prawdziwe szaleństwo i wysoki poziom adrenaliny, wybierze wyższe góry, gdzie znajdzie długie i trudne, wręcz ekstremalne trasy. Takie osoby najczęściej udają się w okolice Zakopanego. Z Kasprowego, Nosala czy Gubałówki prowadzą długie trasy o bardzo dużych różnicach wysokości. Niektóre z nich przeznaczone są rzeczywiście dla bardzo doświadczonych narciarzy.
Osoby bardziej ostrożne lub te, których przygoda z narciarstwem nie trwa długo, chętniej wybierają łagodniejsze stoki, np.w okolicach Karpacza. Są to niezwykle urokliwe miejsca, przepięknie położone, a w dodatku dobrze skomunikowane. Dla początkujących wskazane są tereny o niewysokich wzgórzach, np. Pohulanka, Karpatka czy Góra Saneczkowa.
Popularne są także Szczyrk, Szklarska Poręba czy Krynica Górska.
We wszystkich wyżej wspomnianych miejscach miłośnicy narciarstwa znajdą mnóstwo bardzo dobrze utrzymanych tras o różnym stopniu trudności. Wiele z nich jest oświetlonych i sztucznie naśnieżanych.
Należy jednak pamiętać, że najbardziej popularne miejsca przyciągają tłumy narciarz. Na stokach jest więc ciasno, kolejki do wyciągów długie, a i ceny wyższe niż w miejscach mniej znanych.

NIE TYLKO GÓRY
Warto wspomnieć, że w Polsce istnieje możliwość jazdy na nartach także w rejonach, które nie kojarzą się raczej w zimowym szaleństwem. Można tu wymienić kilka miejscowości na Kaszubach, np. Wieżycę, Przywidz czy Trzepowo. Nawet kojarzony przede wszystkim ze spacerami po molo Sopot ma swoją Łysą Górę, która zimą przyciąga narciarzy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *